Ventspilī maijā tiks atklāta “Wasserkabel” apkures un dzesēšanas tehnoloģijas ražotne
Publicēts 3. maijā, 2017.
Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā ir noslēgusies Vācijas izcelsmes uzņēmuma “Wasserkabel Baltic” ražotnes izveidošana, kur tiks ražotas Latvijā un Baltijā pirmās jaunās paaudzes īpaši energoefektīvas, videi un cilvēka veselībai draudzīgas un ilgmūžīgas apkures un gaisa dzesēšanas sistēmas. Ražotnes oficiālā atklāšana ir plānota 26. maijā.

Jaunais projekts ir Vācijā radītās zemas temperatūras apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu ražotne. Sistēmas darbība ir balstīta uz siltuma starojuma un absorbcijas principa pamata, izmantojot no augstas kvalitātes polipropilēna izgatavotu ūdens kapilāru sistēmu, kas pēc nepieciešamības tiek instalēta griestos, sienās vai grīdā, ļaujot ietaupīt celtniecības izmaksas un palielināt stāvu skaitu ēkā, samazinot tehniskajām komunikācijām nepieciešamo platību katrā stāvā, kā arī nodrošinot izcilu komforta līmeni.

Papildus uzņēmums piedāvās tirgū polipropilēna caurules ēku iekšdarbiem.

Kopējā ražotnes platība ir ap 1400 kvadrātmetriem. AS "Wasserkabel Baltic" līdz 2018. gadam plānot radīt vismaz 15 jaunas darba vietas, savukārt iekārtu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos uzņēmums investējis ap 1,7 miljonus eiro.

 “Esam gandarīti, ka pirms vairākiem gadiem uzsāktais projekts ir sasniedzis posmu, kad sabiedrība varēs redzēt tā reālo ieguvumu. Neskatoties uz to, ka inovatīvā apkures sistēma Baltijas reģionā ir jaunums, tā tiek plaši izmantota Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, tostarp Vankūveras olimpisko spēļu ciematā. Šobrīd visā pasaulē apkures sistēmu izmanto vairāk nekā 3000 ēkās ar kopējo platību vairāk nekā 4 miljoni kvadrātmetru. Tāpat liels paldies arī Ventspils pašvaldībai un brīvostas pārvaldei par sniegto atbalstu projekta realizēšanas gaitā,” uzsver AS "Wasserkabel  Baltic" valdes loceklis Hans-Eberhard Schmidt. 

Polipropilēna kapilārās caurules izmanto apkures un dzesēšanas  sistēmām, un tās ļauj ietaupīt līdz pat 80% enerģijas, salīdzinot ar citām tehnoloģijām. Tā kā tuvu stāvošās kapilārās caurules veido lielu siltuma apmaiņas platību, vēlamais telpas klimats tiek sasniegts ātri un ar zemu enerģijas patēriņu.

Apkures sistēma rada augstāku komforta līmeni, jo  nav nevienmērīgas gaisa plūsmas no viena telpas punkta. Ūdens kapilāru plašu sistēma ietver pašas kapilāru plates, plūsmas sadales sistēmas un kontroles ierīces, kas pēc nepieciešamības palīdz regulēt siltummaiņu, un apkures vai dzesēšanas avotu. Kapilāru plašu sistēmas ir piemērotas arī objektos ar paaugstinātas tīrības prasībām, jo sistēma nodrošina ievērojami zemāku putekļu un mikroorganismu cirkulāciju ar gaisa plūsmu. Tas ir svarīgi cilvēkiem, kuriem, piemēram, no putekļiem var rasties alerģiskas reakcijas.

Svarīgs aspekts ir sistēmas ērtā ierīkošana. Plates var tikt viegli iestrādātas apmetumā, aizklātas ar ģipškartonu vai dekoratīvajiem paneļiem, turklāt vienlīdz labi tās var uzstādīt atklātā veidā industriālajos vai komercobjektos. Kapilārcaurulēs neveidojas kaļķakmens vai rūsa, kas ļauj materiāla dzīvildzei sasniegt vismaz 50 gadus. Tas samazina apkures un dzesēšanas sistēmas ekspluatācijas izmaksas.

Projekts īstenots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” atbalstu. AS “Wasserkabel Baltic” īstenoja projektu ar mērķi Ventspilī izveidot “Wasserkabel” sistēmas ražotni. Plašāka informācija: www.wasserkabel.eu


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: