Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds izsludina starptautisku mākslas darbu konkursu onkoloģisko pacientu atbalstam
Publicēts 27. aprīlī, 2017.
Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds izsludina starptautisku mākslas darbu konkursu, kura ietvaros ikviens esošais, topošais mākslinieks vai entuziasts, bez jebkādiem vecuma, profesijas vai izglītības ierobežojumiem tiek aicināts iesniegt savu jaunradīto mākslas darbu, kas veltīts cīņai ar onkoloģisko saslimšanu vai uzvaru pār to.

Konkursa mērķis ir ar mākslas palīdzību atbalstīt onkoloģijas pacientus un viņu tuviniekus, aicināt nepadoties smagajai diagnozei, kā arī veicināt dzīvotprieku un atveseļošanos. Konkurss ir atvērts ikvienam mākslas mīļotājam visā pasaulē un darbi īpaši tiek gaidīti no cilvēkiem, kuriem izdevies uzveikt vēzi. Konkursa sauklis - Māksla uzvar vēzi!

Fonda vadītājs Einars Repše: “Onkoloģiskajiem pacientiem ir tiesības uz dzīves kvalitāti arī vissmagākajos savas ārstēšanas posmos. Viņiem un viņu tuviniekiem ir tiesības uz izpratni, atbalstu, iedvesmojošu un saudzējošu vidi. Šis mākslas darbu konkurss ir par gaismu un cerībām. Tas ir par mīlestību, cerību un dzīvotprieku, par cilvēka uzvaru pār slimībām. Sagaidām, ka iesniegtie mākslas darbi stiprinās cilvēkus bēdās un veicinās viņu pretstāvi slimībai.”

No konkursā iesniegtajiem, visaugstāk novērtētajiem darbiem, fonds sadarbībā ar mākslas speciālistiem, terapeitiem un citiem jomas profesionāļiem, plāno izveidot mākslas darbu kolekciju, kam būtu ne vien augsta mākslinieciskā vērtība, bet arī spēja emocionāli atbalstīt pacientus un motivēt tos cīņai ar slimību.

Konkursā iesniegtie darbi tiks izstādīti onkoloģisko pacientu atveseļošanas iestādēs un publicēti fonda mājas lapā. Ik gadu, trīs labākie darbi tiks godalgoti ar lielajām balvām. Katru mēnesi iespējamas veicināšanas prēmijas un īpašas atzinības balvas.

Konkursa vērtēšanas komisijā darbosies Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda vadītājs Einars Repše, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, profesors, gleznotājs Aleksejs Naumovs, Latvijas Ziņātņu akadēmijas prezidents, profesors Ojārs Spārītis, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors, profesors, gleznotājs Kristaps Zariņš, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Gļebs Panteļejevs un mākslas terapeite Sanita Ciganovska.

Plašāka informācija par konkursu un pieteikšanās kārtību pieejama fonda mājas lapā www.virotherapyfoundation.org sadaļā “Konkurss”.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: